Zopár univerzálnych trendov v jarnej móde

rifle

Sezóny prichádzajú a odchádzajú… a občas pekne zatrasú s našími šatníkmi. Módne domy chystajú svoje malé veľké revolúcie na konci každej zimy a nie vždy je ľahké držať s nimi krok. Existuje však zopár univerzálnych princípov, ktorými málokedy niečo pokazíte.

  1. Rifle a džíny. No áno, začíname pekne nudne. Ale je to tak. Dámske rifle sú hádam jediná stabilná vec v tomto vesmíre, ktorú môžeme skladovať v skrini počas celého roka, rovnako v roku 1997 ako v 2017, či už máme bohatý rozpočet na nakupovanie alebo sme v kríze. A zrejme to tak skoro neprejde. Mimochodom, nové rifle pred nosením nezabudnite raz alebo dvakrát vyprať – väčšinou sa totiž trochu zbehnú.
  2. Kvety. Čo sa vám ako prvé napadne v súvislosti s jarou? Možno to budú kvety. Ten pocit, keď zima pominie a prvé kvietky začnú vykukovať zo zeme… niet divu, že vykúkajú aj na oblečení. Na šatách, tričkách, šatkách, ukryté na spodnom prádle, v doplnkoch… skrátka všade. Symbol jarnej módy.
  3. Neónové farby. Inokedy by ste sa možno hanbili vyjsť na ulicu a svietiť ako lampa,  na jar sa ale farby nielen tolerujú, ale priam vyžadujú. Jar je o farbách, tak teda svieťte. Na sezónu 2017 sa už teraz predpovedá, že pouličný lookout v západných veľkomestách bude odkazovať na farbnú stránku 80-tych rokov.
  4. Pastelové farby. A aby vo svete existovala určitá rovnováha, potrebujeme aj opačný pohľad. Jemné pastelové farby sú vkusnejšie a dajú sa výborne kombinovať medzi sebou alebo s výraznými kontrastnými farbami. Dôležitá je ich rozmanitosť – monotématické outfity si nechajme na iné ročné obdobia.
  5. Univerzálne priestranné kabelky. Jar má ešte jednu vlastnosť – počasie vie byť vrtkavé. Ak neviete, či bude cez deň pršať alebo ako vôbec bude, tak sa netrápte výberom „pasujúcej kabelky“ a vezmite si niečo pohodlné, veľké (na odloženie kusov šatstva) a mnohostranné.
  6. Blúzky a košele. Ženský pohľad na jarné obdobie je romantické a také sú aj dámske blúzky na každodenné nosenie. Môžu byť jednoduchšie a voľné, ale tolerujú sa aj všelijaké ozdôbky, volániky, drobné kovové doplnky a podobne. Hlavné je – dobre sa v nich cítiť.

Čo sa na jar dá ešte považovať za univerzálne oblečenie? Čokoľvek športové napríklad. To, čo sme v zime zanedbávali… v prvý jarný deň môžeme smelo vybehúť von a zašportovať si. Kožené bundy sú evergreen, a po skončení ľadovo-člapkanicovej sezóny konečne aj topánky na vysokom opätku.